Welkom

Puurhollandscheveld.nl

is een verzamelplaats op internet voor verenigingen en bedrijven die gevestigd zijn in ons mooie dorp Hollandscheveld. Een br

Lees meer...

Twitter

Enquête over toekomst zorg in Hollandscheveld

zorg logoWILT U DAT DE ZORG IN DE TOEKOMST GOED GEREGELD IS IN ONS DORP?

Dat kunnen wij alleen samen voor elkaar krijgen!

Er gaat veel veranderen in de zorg. Elke verandering brengt onzekerheid met zich mee.

Veranderingen
Een flink aantal zorgtaken gaat over van het rijk naar de gemeente. De gedachte is dat dit kosten bespaart zonder dat dit ten koste gaat van de kwaliteit van de professionele zorg. Maar er wordt bij gezegd, dat eerst gekeken zal worden wat mensen nog zelf kunnen doen of door familie, buren etc. gedaan kan worden. Bijvoorbeeld hand en spandiensten verrichten bij het boodschappen doen en kleine klussen in en rond huis opknappen. Zorgen voor vervoer naar het ziekenhuis. Zo nu en dan een bezoekje brengen aan iemand om te voorkomen dat men gaat vereenzamen. Want het is ook zo, dat mensen langer zelfstandig zullen moeten blijven wonen. Hier hoeft natuurlijk helemaal niks mis mee te zijn. Velen zullen met plezier langer op zich zelf willen blijven wonen. Maar dit moet dan natuurlijk wel op een verantwoorde manier mogelijk blijven. De gedachte hierbij is, dat wij met elkaar ook hulp kunnen bieden. Dat het “ieder voor zich” wat minder wordt en dat wij met elkaar werken aan een samenleving, waarin omzien naar elkaar en solidariteit belangrijker worden.

Hoe gaat Hollandscheveld om met deze veranderingen?


zorg 1De zorg dichter bij huis regelen is beter en goedkoper, zo is de gedachte dus. Natuurlijk is het regelen van de zorg vanuit Hoogeveen al een stuk dichter bij huis dan vanuit Den Haag. Maar hoe zou het zijn als we er met elkaar voor gaan zorgen dat de zorg gewoon in Hollandscheveld geregeld wordt?Dichter bij huis kan niet.

Het zal niet aan de Werkgroep Zorg en Welzijn van de Vereniging Hollandscheveld liggen, want die is overtuigd van de voordelen, die de inwoners hiervan zullen hebben.

Wat wilt u?

zorg 2Wilt u ook dat de professionele zorg in het dorp geregeld wordt? Wilt u ook dat er een pool van vrijwilligers komt die voor de aanvullende hand- en spandiensten kan zorgen? En wilt u ook, dat de professionele zorg en de vrijwilligersondersteuning goed op elkaar worden afgestemd? Wilt u het ook graag zo geregeld hebben, dat iedereen die zorg en hulp nodig heeft, deze ook voldoende kan krijgen? Dit laat u ook vast niet koud, want vandaag bent u bij wijze van spreken de gelukkige die hulp kan bieden en morgen kunt u de pech hebben dat u zelf hulp nodig heeft.

Wij willen graag weten wat u van een dorpscoöperatie vindt!

U begrijpt dat we niet verder kunnen zonder te weten wat de inwoners willen. De vraag is of er in Hollandscheveld voldoende draagvlak is voor de oprichting van een dorpscoöperatie Zorg en Welzijn. Een coöperatie die noodzakelijke professionele zorg en aanvullende hand- en spandiensten in ons dorp organiseert. Een aantal vragen in de vragenlijst gaat hierover. Daarom willen wij u verzoeken om – per huishouden - de vragenlijst, het liefst digitaal, in te vullen. Het formulier wordt volgende week ook huis-aan-huis verspreid in Hollandscheveld

De meeste voorzieningen lijken op ouderen en op mensen met beperkingen gericht te zijn. Maar het is van groot belang dat iedereen, jong en oud, meedenkt over de veranderingen in de zorg en ook meedoet aan deze enquête. Vroeger of later kunnen ook jongeren in aanraking komen met zorgvoorzieningen, of voor zichzelf of voor bijvoorbeeld hun ouders of familie die in het dorp wonen.

Voor vragen en informatie?
Telefonisch of via de mail:

Willem Kip: telefoon: 344125 e-mail: wkip@home.nl

Wim Kleine: telefoon: 343033 e-mail: wim.kleine@ziggo.nl

Jan de Vries: telefoon: 342159 e-mail: vriekie@planet.nl

Wij houden ook twee inloopavonden in dorpscentrum ’t Anker op 12 mei en op 14 mei. Daar kunnen we dan ook met elkaar in gesprek komen.

Invullen! Graag vóór 23 mei a.s.!!

Dit kan:

Schriftelijk door gebruik te maken van de portvrije retourenveloppe en deze:

1       per post terug te zenden of

2        in de hiervoor bestemde box te deponeren in:

*        Dorpscentrum ’t Anker

*        Coöp supermarkt ten Hoeve

*        Plus supermarkt Cappendijck

Of (bij voorkeur)

*        Vanaf 5 mei via het digitale enqueteformulier op deze site.

Deze vindt u op de homepagina of via onderstaande button.

Klik hier voor de enquete

DENK ERAAN:
GRAAG VÓÓR 23 MEI INVULLEN 

 

Puurhollandscheveld.nl is ontstaan uit een samenwerkingsverband tussen de Zakenclub van Hollandscheveld, Vereniging
Hollandscheveld voor Plaatselijk Belang en stichting Aktiviteitencommissie 't Oekie.

We gebruiken cookies bij de PuurHollandscheveld

We zijn wettelijk verplicht om je te informeren en je toestemming te vragen voor het gebruik van cookies en soortgelijke technieken. We doen dat middels deze cookiewall. Lees meer

Ja, ik accepteer cookies

Analyticscookies. Via Google Analytics worden geanonimiseerd gegevens over het surfgedrag verzameld. Zo kunnen wij zien hoe bezoekers zoals jij de website gebruiken en op basis daarvan de website verbeteren.

Stichting Aktiviteitencommissie 't Oekie

Ondernemersvereniging Hollandscheveld

ondver

Verening Hollandscheveld voor Plaatselijk Belang